poniedziałek, 10 lipca 2017

Priviously

Priviously on The Story of Heroes
(z dedykacją dla pomysłodawczyni Sajdi)
 
UWAGA, SPOJLER ALERT - dla tych, którzy nie czytali poprzednich rozdziałów!!!Fabuła zaczyna się w trakcie pogrzebu Annabeth. Nic nie jest już takie jak przedtem. Nico szuka Bianki w Podziemiach, Jason ma wyrzuty sumienia przez przypadkowe zabicie Annabeth, Hazel chroni drewienka Franka, za którego czuje się odpowiedzialna, Leo wraca do obozu Herosów z Callipso, a Rachel... jak to Rachel rudowłosa spiskuje z Gają. Dlaczego? Nikt nie wie.

Pewnego dnia Chejron nakazuje obozowiczom uciec z Obozu Herosów, gdyż Nowa Armia Gai zmierza w ich kierunku - potężniejsza i liczniejsza. Percy i reszta nie zgadzają się na to, by siódemka się rozdzieliła, więc postanawiają wyruszyć sami pokonać Gaję. Świat staje do góry nogami, gdy Percy odbiera telefon od... Annabeth Chase proszącą go o pomoc.

Annabeth zostaje ocalona, jednak nie przez Percy'ego, lecz Luke'a Castellana, który wydaje się być bardzo tajemniczy i prowadzi ją przed siebie. Po rozmowie z Posejdonem, Percy wie, że musi odnaleźć Annabeth i wyrusza po nią wraz z pozostałą piątką herosów. Pomaga im przy tym Reyna, która postanawia opiekować się Piper.

Z ostatnich rozdziałów...

Percy, Jason, Frank, Leo i Hazel jako pierwszy cel obierają górę Othrys, w której odkrywają portal do Tartaru. Nagle Hazel zostaje porwana, a Frank nie może jej uratować, gdyż ukąszenie Echidny odebrało mu wszelkie moce.

Nico w tym czasie dowiaduje się od Hadesa, iż Nowa Armia Gai przechodzi przez owe portale, których jest o wiele więcej niż by się spodziewał. Natomiast Luke zaprowadza Annabeth do domu jego matki, która zmarła pewien czas temu. Annabeth w końcu może odetchnąć i czuje się bezpieczna. Jest wdzięczna Luke'owi, który zwrócił jej Baseballówkę, Sztylet i Laptop Dedala, które straciła niegdyś Annabeth, jednak nie chciał się przyznać, gdzie je znalazł.

Niebawem zostaje również porwany Leo, który przed zniknięciem zobaczył zwłoki Hodge'a, Melii, Chucka i Callipso. Ślady po Leonie i zwłokach zanikają, przez co pozostali nie są w stanie uwierzyć Frankowi, który był świadkiem. Nagle pojawia się Reyna, która informuje ich o porwaniu Piper.

Pozostała tylko trójka:

Frank.

Jason.

Percy.

3 komentarze:

  1. Podziękował i za dedyk i za rozpatrzenie prośby :D

    Nieco się rozjaśniło! :D

    OdpowiedzUsuń
  2. BOGOWIE KIEDY KOLEJNE ROZDZIALY <3

    OdpowiedzUsuń